LV  |   RU  |   EN
Biedrība ‘'Eksotisko deju centrs ‘'Alegria''''  tika nodibināta 2001.gada 15.janvārī, taču faktiski savu darbību uzsāka 2000.gada aprīlī, kad, ar RTU Kultūras centra atbalstu, tika organizēti pirmie deju kursi indiešu dejās, vēderdejās, un vēl dažus mēnešus vēlāk – flamenko dejās. 
 
Centrs Alegria ir vieta, kur jebkurš interesents var apgūt tādas, šobrīd populāras dejas kā flamenko, vēderdejas, Dienvidindijas dejas Bharata Natyam stilu un čigānu dejas. Laikā, kopš centrs darbojas, ir izveidojušās daudzas dejotāju grupas, kurās dejo jaunietes un sievietes vecumā no 12 līdz … 60 gadiem. Vidējais dejotāju vecums ir no 25 līdz 35 gadiem.
Centrs piedāvā apgūt minētos deju stilus, lai meitenes un sievietes, kas vēlas dejot, iemācītos kaut ko pilnīgi jaunu. Tā ir sava veida populārākā alternatīva aerobikai, kas pamatā trenē muskuļus un izturību. Dejojot, jums ir iespēja ne tikai trenēties, bet arī gūt lielisku atpūtu no ikdienas stresa un problēmām, iemācīties jaunus deju veidus un iegūt draugus. Ja jūtat sevī dejotāja talantu – piedāvājam jebkura vecuma sievietei uzstāties un piedalīties mūsu koncertos. Galvenais ir paša dejotāja vēlēšanās un darbs.
Aicinām centrā dejot arī puišus un vīriešus, it īpaši flamenko un indiešu dejās.
Katru sezonu organizējam krāšņus koncertus. Pēdējos gadus tie notiek Rīgas Dailes teātra Mazajā zālē un VEF Kultūras un Tehnikas pilī.
 
Pašlaik centra Alegria deju kursi notiek pamatā Rīgā:  Stabu ielā 10/4 – J.Mediņa mūzikas skolas telpās, Kongresu namā, Annas ielā 2 – Tehniskās jaunrades namā, Bruņinieku ielā 49 - sporta klubā Bruņinieks. Piedāvājam  nodarboties ar dejošanu kā iesācējiem, tā arī pieredzējušiem dejotājiem.
 
Mūsu labākie dejotāji regulāri uzstājas dažādos pasākumos, prezentācijās, koncertos, pilsētu svētkos, festivālos, kāzās u.c.
Sniedzam priekšnesumus jebkurā no minētajiem deju veidiem.
Pa šiem gadiem Alegria ir notikušas dažādas dejotāju meistarklases, kuras vadījuši profesionāli dejotāji no dažādām valstīm:
indiešu dejā, vēderdejā un flamenko – Pille Roosi (Tallina), Iris Frolov (Tallina); 
flamenko dejā - Tomass de Madrids (Madride), Kaari Martina (Helsinki), Klaudija Ševčenko (Tallina), Maria Raak (Tallina), Tīna Pīkas (Tartu), Anne Anderson (Tallina), Frančeska Grima (Spānija); 
indiešu dejā - Dmitrijs Zmeevs (Maskava), Uša Raghavan (Indija-Londona), Milana Severska (S.-Pēterbugra), Jeļena Jacinta (Londona), Vija Vētra (ASV).
 
Jau trešo gadu Eksotisko deju centrs "Alegria" un tās vadītāja Ilze Zariņa sadarbībā ar Domina Travel Latvia Šarm el Šeihā, Ēgiptē organizē nometni vēderdejotājām. Nometne ir kļuvusi kā tradīcija, kā atskaites punkts visiem, kas apgūst vēderdejošanas prasmi. Nometnes laikā dalībnieces piedalās meistarklasēs, viesojas Kairā pie pasaulē atzītiem pasniedzējiem, iegādājas dejošanai nepieciešamos tērpus un aksesuārus, bet arī izbauda Ēģiptes lielisko sauli un Sarkanās jūras dzidro ūdeni.   
 
Stabilu vietu cittautu deju apguvē ieņem flamenko dejas. Spāņu mūzika un deja pasaulē pēdējo gadu laikā ir kļuvusi ārkārtīgi populāra un pieprasīta. Tas izskaidrojams ar emocionalitāti un kaislīgo temperamentu, kas pieder šī reģiona mūzikai un, kas spēj pilnībā aizraut  cilvēku. Mūsu ziemeļu sievietes ar tādu azartu vēlas mesties spāņu ugunīgajos ritmos, ka atliek tikai pabrīnīties par šo vēlmi. Spāņu deja ir viena no iespējām justies brīvai - emocionāli un fiziski izteikties.
Alegria mērķis ir izglītot cilvēkus cittautu deju un mākslas kultūrā, organizējot regulāras nodarbības, profesionālu dejotāju meistarklases un koncertus. Mēs cenšamies radīt iespējas un vietu, kur cilvēki varētu mācīties šīs sarežģītās un skaistās dejas. 


 
 


Atpakaļ Uz augšu Uz sākumu
©2018 Eksotisko deju centrs “Alegria”. Kontakti: Tālr.29453434, e-mail: alegria.ilze@inbox.lv . Izstrādātājs: RDX